Please update your Flash Player to view content.

Atrin sport

نکات مهم

هاپکیدو (دفاع شخصی) استاد محمد ضیایی پور

رشته : هاپکیدو (دفاع شخصی) نام مربی : استاد م...

ايروبيك استاد كرامتي

ايروبيك  استاد كرامتي ایروبیک یا حرکات موزون هو...

تكواندو استاد كفاشيان

استاد كفاشيان   تکواندو نام هنر رزمی...

يوگا استاد خسروي

يوگا استاد  خسروي مزایای جسمی یوگا : - ...

ایروبیک حرفه ای استاد جواد کاظمی

رشته : ایروبیک حرفه ای (بریک دنس-تکنو) نام مر...

كونگ فو استاد كريم قلي

سركار خانم : استاد ليلا كريم قلي مربي و داو...

کیک بوکس استاد کلابی

رشته : کیک بوکس نام مربی : استاد حمید کلابی ...

ایروبیک استاد رضایی

رشته : ایروبیک - ریتمیک نام مربی : خانم رضایی ...

ژیمناستیک استاد ابراهیمی

رشته : ژیمناستیک نام مربی : استاد ابراهیمی مرب...

کاراته استاد فاطمه اشک شیرین

رشته : کاراته نام مربی : استاد فاطمه اشک شیر...

  • هاپکیدو (دفاع شخصی) استاد محمد ضیایی پور

  • ايروبيك استاد كرامتي

  • تكواندو استاد كفاشيان

  • يوگا استاد خسروي

  • ایروبیک حرفه ای استاد جواد کاظمی

  • كونگ فو استاد كريم قلي

  • کیک بوکس استاد کلابی

  • ایروبیک استاد رضایی

  • ژیمناستیک استاد ابراهیمی

  • کاراته استاد فاطمه اشک شیرین

۵ نکته برای بهبود کارکرد تیروئید

یکشنبه, 04 مرداد 1394 ساعت 11:46 مدیریت
چاپ مشاهده در قالب PDF

وقتی صحبت از کم کاری تیروئید می شود بسیاری از مردم این عامل را به عنوان بیماری یاد می کنند.در صورتی که در بعضی مواقع کم کاری این غده به این معنی است که بدن به طور طبیعی کار خود را انجام می دهد، اما با این حال می توان با رعایت نکات کوچکی به میزان قابل توجهی باعث فعالیت بیشتر این غده در بدن شد.

Thyroid-elmevarzesh

با رعایت این ۵ نکته می توانید کم کاری تیروئید خود را بهبود ببخشید:

به میزان لازم کالری دریافت کنید

بسیاری از مردم به علت کاهش وزن خود روزانه کالری کمی به بدن خود می رسانند که همین امر موجب کم کار کردن تیروئید به منظور نگه داری انرژی می شود. محدود کردن میزان کالری دریافتی به مرور زمان باعث تثبیت شدن کم کاری تیروئید می شود.اگرمقدار کالری دریافتی روزانه شما ۱۲۰۰ کالری یا کمی بیشتر مصرف می کنید بدون شک دچار کم کاری تیروئید خواهید شد. با این روش شما فرآیند کم کار بودن این غده در بدنتان را تشدید کرده که همین امر باعث پایین آمدن متابولیسم و ممانعت از سوختن چربی در بدن می شود.بنابراین از خوردن واهمه نداشته باشید، غذا ها دوستان صمیمی شما هستند . شما می توانید به اندازه مورد نیاز خود غذا بخورید و چربی بسوزانید.

از مکمل های غذایی استفاده کنید

شما روزانه در کنار رژیم غذایی خود باید از مکمل های غذایی استفاده کنید. ویتامین ها و مینرال هایی از جمله E،D  ، ید ،زینک و سلنیوم و چربی های ضروری(EFA) عامل ساخت و تولید هورمون تیروئید در بدن می باشند. همچنین آمینو اسیدها(پروتئین)  نقش عمده ای در ساخت هورمون تیروئید در بدن ایفا می کنند در نتیجه برای حصول اطمینان از میزان مناسب دریافت آمینو اسید ها در بدن می توانید پروتئین بیشتری روزانه مصرف کنید و یا از مکمل های آمینو اسید استفاده کنید.

تمرینات ورزشی با شدت انجام دهید

رابطه مستقیمی بین تمرین سخت و ترشح هورمون تیروئید وجود دارد. به عبارت دیگر می توان گفت یکی از دلایل کم کاری تیروئید ، داشتن تمرینات سبک است، بنابراین با افزایش شدت تمرین می توان میزان فعالیت تیروئید را بالا برد.

کاهش استرس

استرس و فشار روحی تاثیر بسزایی در کم کاری هورمون تیروئید دارد. زمانی که ما اقدام به ورزش می کنیم و به فکر تناسب اندام و رژیم غذایی خود هستیم فراموش می کنیم که مشکلات و فشار های روحی در رسیدن به اهداف ما همچنان موثر هستند. استرس موجب کم کاری هورمون تیروئید شده و سلامت ما را به خطر می اندازد. بنابراین با بدن خود ارتباط برقرار کرده و در بهبود سلامت روانی خود کوشا باشید.

تقلب در خوردن

بسیاری از ما با روزهای آزاد در رژیم غذایی آشنا هستیم. با محدود کردن مداوم کالری دریافتی روزانه  شکستن عادت رژیم می تواند از مزایای روانی و فیزیولیژیکی بالایی برخوردار باشد. این شیوه باعث کمک و راه اندازی مجدد هورمون های بدن می شود.هورمون هایی مانند لپتین و تیروئید با این شیوه اقدام به جبران و بهینه کردن کارکرد خود در بدن می پردازند. خصوصا" کارکد هورمون تیروئید با این شیوه تغذیه تا ۸۲% افزایش می یابد.

هورمون تیروئید برای کسانی که قصد چربی سوزی دارند نقش مهمی را ایفا می کند. این غده در برابر متابولیسم چربی ها ̨  کربوهیدرات ها و پروتئین ها مسئولیت بسزایی دارد. بسیاری از مردم از کم کاری غذه تیروئید به علت تغذیه نا مناسب در رنج بسر می برند. اما شما می توانید تغییرات محسوسی در کارکرد هورمون تیروئید خود ایجاد کنید و فرایند چربی سوزی خود را بیشتر کنید.

ترجمه:  elmevarzesh.com

تصویر تصادفی

atin (15).jpg

آمار سایت

بازدیدکنندگان : 61593
You are here:   خانهمقالات ورزشی۵ نکته برای بهبود کارکرد تیروئید
| + - | RTL - LTR